Karabağlar Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde devam eden devletimizin olimpik branşlar arasında kabul ettiği Taekwondo branşında derslere iştirak eden kursiyerlerin modüler sistemdeki ilk resmi kuşak sınavı yapıldı.
Konuyla ilgili bilgi aldığımız Milli takım Antrenörlerinden Karabağlar Halk Eğitimi merkezi Taekwondo antrenörü Ahmet BEREKET “ Karabağlar Halk Eğitimi Merkezimizce yürütülen taekwondo branşında kursiyerlerimizin Taekwondo’nun modüler sisteme dâhil edilmesinden sonraki ilk kuşak sınavımız sporcularımız ve sporcu velilerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Karabağlar Halk Eğitimi merkezimizce yapılan bu sınav İzmir’de bir ilk olması açısından da son derece önemli. Daha önceki yıllarda Halk eğitimi merkezlerde yapılan bu tarz çalışmalar belli bir kurs ders saati sonunda bitiyor ve aynı kursiyer aynı kursa devam edemiyordu. Milli eğitim bakanlığımız ve Taekwondo federasyonumuz arasında yapılan yoğun görüşmeler neticesinde olimpik branş olan Taekwondo sporumuz bundan böyle aynı kursiyerler ile siyah kuşak seviyesine kadar devam edecek. Amacımız Karabağlar Halk Eğitimi merkezimizde Taekwondo kurslarına devam eden kursiyerlerden milli takım seviyesinde sporcular yetiştirmektir” dedi.


Sporcu velilerinden Dilek Tekin ise “Çocuğum bana galipte böyle bir kursa katılmak istediğinden bahsedince otur babasıyla konuşup kursa katılmasına karar verdik. İşin doğrusu bu kursuda pek çok kurum ve kuruluşun açtığı ve belli bir süre devam eden ve sonra kapatılan kurslar gibi düşünmüştük. Ama bu sınavda gördüm ki çocuğum uzun yıllar Karabağlar Halk Eğitimi Merkezimiz bünyesinde üstelikte ücret ödemeden, milli takım antrenörü seviyesinde hocamız ile bu sporu yapabilecek. Bu imkânı sağlayan tüm yöneticilerimize ve hocamıza teşekkür ediyorum “ dedi.

Copyright © 2012. All Rights Reserved.